Yogatuli

Przejdź do treści


Na szczycie swej medytacji przechodzi on (sadhaka, uczeń) do stanu samadhi, gdzie ciało i zmysły odpoczywają jak w głębokim śnie,
zaś władze umysłu i intelektu są zachowane jak w stanie czuwania.

B.K.S.Iyengar, Światło jogi, SamaddhiPraktyka jogi i pranayamy powinna kończyć się Savasaną. Zdaniem B.K.S. Iyengara Savasana, czyli pozycja martwego ciała, to najtrudniejsza asana – wymaga ona, by poddać się, zatrzymać i odpuścić. Przyniesie za to regenerację, spokój umysłu, a Twoje ciało stanie się miękkie i ciężkie.
 
 
Jednym z istotnych elementów Savasany jest rozluźnienie mięśni twarzy. Nasza poduszka pozwala na całkowite odcięcie dopływu światła do oczu, co wpływa kojąco na układ nerwowy, a naturalne wypełnienie w postaci kryształów soli himalajskiej i łuski gryki, przyjemnie opada na oczy. Związki aromatyczne lawendy działają wyciszająco, zmniejszają niepokój i napięcie nerwowe.


Kolor: Natural, Blue, Pink and Goji;

Skład: 100% polski len, dodatkowo zmiękczony;

Wypełnienie: sól himalajska, łuska gryki, lawenda (wszystkie składniki są ekologiczne).

Okład rozgrzewający


Zasypianie z ciepłą poduszką Yogatuli to nasz ulubiony wieczorny rytuał, który ułatwia zasypianie. Poduszka może być również używana jako ciepły kompres na zatoki w celu udrożnienia zatok przynosowych.

W tym celu:
1. rozgrzej piekarnik do 140°C,
2. włóż poduszkę do odpornego na wysoką temperaturę naczynia,
3. pozostaw w piekarniku na 10 minut.

Poduszkę należy podgrzewać wolno, by zachować właściwości wypełnienia.

Nie polecamy używać rozgrzanej poduszki po intensywnej praktyce, wówczas lepiej sprawdzi się okład chłodzący.Zimny kompres


Zastosowanie poduszki jako zimnego kompresu pomoże zmniejszyć ból głowy, poranny obrzęk oraz uspokoić po intensywnej praktyce. W tym celu włóż poduszkę do lodówki lub zamrażarki (po uprzednim zabezpieczeniu przez zamoczeniem) na 20 minut.

Subtelny zamek pozwala na łatwe opróżnienie poduszki w celu wyczyszczenia powłoczki.

Zalecamy pranie ręczne w 30 stopniach.
Materiał szybkoschnący.

79,00 zł
Dodaj
Wróć do spisu treści